ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  בדיקת חשמל

  שמעתם על בודקי חשמל בעבר, או שאתם צריכים בדיקת מתקני חשמל אבל לא יודעים על כך הרבה? אם אתם מתכננים לבנות, להתקין, לשנות או לתקן מערכת חשמל, כל אלו צריכים להיעשות על ידי מקצוענים מיומנים. אבל מעבר לכך, צריך לבדוק את מערכות החשמל לפחות פעם בשנה. כפי שניתן לנחש, לא כולם מסוגלים לעשות זאת, בדיוק כמו שלא לכולם מותר לבנות ולהתקין מערכות חשמל. לכן בדיקת חשמל מתבצעת רק על ידי בודקים מומחים של חברת עוז טכנולוגיות. עוז טכנולוגיות היא חברת קבלן רשום בתחום החשמל, ובעלי האישורים הנחוצים לביצוע בדיקות של מתקני חשמל מכל הסוגים.

  מאילו סיבות עורכים בדיקת חשמל?

  בודק חשמל צריך לערוך בדיקת מתקני חשמל, במיוחד אלה בעלי מתח גבוה, מסיבות רבות, כגון:

  בטיחות: חשוב מאוד לוודא שהכל עובד נכון, במיוחד בהתחשב עד כמה חשובות מערכות החשמל בחיי היומיום ובעסקים. מערכת חשמלית לא תקינה יכולה לגרום לנזק לציוד חשמלי, קצר, שריפה ואף פגיעה בחיי אדם.

  מורכבות המערכות: המורכבות היחסית של מערכות החשמל עלולה לגרום להן להתקלקל. מערכות נוטות להתקלקל עם הזמן עקב בלאי מתמיד. כשאתם מתעלמים ממשהו במשך זמן רב, הוא מחמיר. לכן חשוב לאתר את הליקויים בזמן.

  מתי צריך בדיקה אצל בודק חשמל מורשה?

  מערכת חשמל עשויה להזדקק לבדיקה של בודק חשמל, בין היתר, במקרים הבאים:

  בירוקרטיה: אם אתם רוצים לקבל היתר בנייה או רישיון לפתיחת עסק, ייתכן שתצטרכו לעבור בדיקת מתקני חשמל במבנה.

  בדיקות תקופתיות: יש צורך בבודק חשמל כדי לבדוק את מערכות החשמל בבניין או את הציוד החשמלי השונה מדי כמה זמן. בנוסף, חברות ומשרדים רבים צריכים לעבור בדיקת ציוד חשמלי על בסיס קבוע על מנת להמשיך לעבוד במסגרת ההיתר.

  שינויים בבניין: אם המבנה היה שונה, היה צריך לשנות גם את מערכת החשמל. בין השינויים הללו ניתן למנות החלפת לוחות חשמל, הוספת מערכת הארקה, הגדלת זרם הכניסה למבנה ועוד. כיוון שכך, אם יש צורך ונבנה מערכת חשמל תלת פאזית, יש לבדוק ולוודא שהיא פועלת נכון. כמו כן, החוק אומר שיש להורות על הבדיקות כדי למנוע מאנשים להיפגע.

  בעיות חשמל: כאשר הסיבה לבעיית חשמל סבוכה אינה ברורה. יכול להיות שמכשירים חשמליים שונים מתקלקלים כל הזמן, מה שעלול להיגרם מבעיות בזרימת האנרגיה לבית.

  אם אתם זקוקים לבדיקת מתקני חשמל בגלל אחת מהסיבות הללו, או כל סיבה אחרת, צרו קשר עם עוז טכנולוגיות.

   

  בדיקת חשמל

  למה זה כל כך חשוב לבצע בדיקות חשמל.

  בדיקת חשמל היא בגדר חובה טרם הפעלה ראשונית של כל מיתקן חשמלי.
  הבדיקה עצמה נועדה לבדוק האם המתקן תואם לנדרש בחוק החשמל תשי”ד 1954 והתקנות שפורסמו.

  בנוסף, נדרשת בדיקת חשמל לאחר “שינוי יסודי” במתקן, כמו למשל, החלפת מפסק ראשי, החלפת לוח חשמל, החלפת מבטחים על מעגלי יציאה, הוספות של מעגל חשמלי שינוי שיטת ההגנה בפני התחשמלות,  שינוי חיתוך המולכים, שינוי הייעוד של המתקן וכו'.

  חשוב לציין שרק מהנדס חשמל מוסמך המתמחה בנושאים אלו, יכול לתת מענה מלא בנושא.
  תדירת הבדיקות משתנה בהתאם לסוג המתקן וההנחיות של הגורם המאשר.

  זקוקים לביצוע בדיקות חשמל? זקוקים לאישורי תקינות של כיבוי איש והביטוח?
  צרו קשר לקבלת הצעה מסודרת: 050-7945454